A vezetőváltást követően a FruitVeB, megtartván az eddig elért eredményeket, további fejlesztéseket tervez. A soros éves Közgyűlésen az Alapszabály további módosítására, kiegészítésére kerül sor, mely a tagság szakmaközi jellegének megőrzése mellett hangsúlyt kíván fektetni a szélesebb körű és teljesebb tagsági rendszer létrehozására, mely a Szervezet napi működését is segíti majd.

Ennek oka, hogy a megszokott szakmai rutinfeladatokon túl, szükséges előre gondolkodnunk. Így az egyik legfőbb cél kell, hogy legyen a szolgáltatások fejlesztése, mely egyértelműen a tagság előnyeit hangsúlyozza, felértékeli. A szolgáltatásfejlesztés eléréséhez tervezett megalapozó folyamatként jelenik majd meg még ebben a félévben a tagok igényfelmérése, mellyel egyrészt a meglévő szolgáltatásokat kívánjuk jobbá tenni, másrészt a tagok által igényelt tevékenységekről információkat szerezni és lehetőség szerint azokat bevezetni. A tagok számára a megszokott szolgáltatások továbbra is ingyenesen, vagy kedvezményes díjszabással érhetőek el (pl.: igazolások kiadása, rendezvényeken való részvétel, stb.). Szigorítani kívánjuk ugyanakkor a nem fizető tagok és a tagsággal nem rendelkezők számára az e szolgáltatásokhoz való hozzáférést. Szeretnénk egyúttal a már meglévő és az új szolgáltatásokat közelebb vinni a tagokhoz, és a meglévő információkat, adatokat célzottan eljuttatni. A márciusban újrainduló e-Hírlevél és a megújult újság is ezt az információáramlást segíti. Hamarosan megújul, s egyben egyszerűsödik a szervezet internetes honlapja is, melyhez a tagok egyéni belépővel rendelkeznek majd. Ezt követően az adatbázis-fejlesztés történik, mely közép- és hosszú távon segíti a gazdálkodók munkáját.

A meglévő szervezetben szervezetfejlesztésére is szükség van, egyes ma működő funkciók nem elég gördülékenyek, vagy nem megfelelően működnek. Ehhez kapcsolódóan a munkaszervezés belső változtatását kell elsőként megkezdeni, annak érdekében, hogy a tagság érezhetően javuló és gyorsuló szolgáltatásokat kapjon. Arculatában egységessé válnak és megújulnak majd dokumentumformáink, melyekkel a tagság találkozni fog. Természetesen, a feladatok közül nem marad el a rendezvények, az ország különböző részein szervezett bemutatók vagy a szakmai tanulmányutak szervezése sem, melyeket alkalmanként ajánlunk majd tagjaink számára. Terveink szerint válságkezelési és fogyasztásösztönzési feladatokat is tervezünk ellátni, koordinálni. Európai Közösségi források megléte esetén a tagság részére tervezzük kutatási és oktatási projektek indítását, melyekbe lehetőségeinkhez mérten aktívan be kívánjuk vonni az ágazat szereplőit.

-HZS-